İstanbul Kombi

Türkiye’nin en yüksek nüfusuna sahip ili olan İstanbul’da yaşam alanlarının ve kullanımın çoğunluğu kombi satışlarınında en yüksek sayıda olmasına neden oluyor. İstanbulda yaşayan okuyucularımız için en uygun fiyatlı ve kaliteli kombilerden bahsetmek için buradayız. Sizde İstanbul kombi fiyatları ve satışları hakkında merak ettiklerinizi yorum yaparak bize sorabilirsiniz.
İstanbul Kombi Sistemi, İstanbul Kombi fiyatları, Kombi Çeşitleri, Kombi markaları gibi birçok farklı konu hakkında bilgi almak için makalemizi inceleyebilirsiniz.
Kombi Fiyatları

Kombi Fiyatı Hesaplama
Hesaplanan fiyatlar tahmini fiyatlardır. Daha net kombi ücretleri için size en yakın kombi servisleri ile iletişim kurabilirsiniz.

Kombi fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak ister misiniz?

Kombi son yıllarda ısınma ve sıcak su ihtiyacını karşılamak için sıklıkla kullanılan bir ısıtma cihazıdır. Kombi sayesinde evinizden iş yerinize, fabrikalardan küçük kulübelere kadar neredeyse tüm binaların ısınma sisteminde ve sıcak su ihtiyaçlarını karşılamada kullanılmaktadır. Kombi çeşitleri, kombi markaları, kombi siteminin nasıl döşeneceği gibi birçok farklı ayrıntılı bilgiye ve İstanbul Kombi sistemleri hakkındaki bilgilere Sultan Isı işletmemizi ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Kombi, boyut olarak küçük olması, taşınabilir özellikte olması, hem ısınma hem de sıcak su ihtiyacını aynı anda karşılayabilmesi özelliği sayesinde günümüzde en yaygın olarak kullanılan ısınma sistemlerinden bir tanesidir. Kombinin diğer ısınma sistemlerine nazaran daha sessiz çalışması da kombi kullanımının en önemli nedenlerinden bir tanesidir. Tüm bunlara ek olarak kombilerin montajının kolay olması da kullanımı açısından bir avantajdır.

Kombilerin çalışma sisteminde dairenin kalorifer sitemi ve şofben bir ünite birleştirilmiştir. Bu durumda sıcak su ve ısınma ihtiyaçları aynı yerden ve birlikte sağlanmaktadır. İnsanlar kendi ihtiyaçlarına göre ısınma ve sıcak su derecelerini ayarlayarak kullanabilirler. Bu durumda bireylere hem faturadan tasarruf sağlamasına hem de gereğinden fazla para harcamasını önlemeye yardımcı olmaktadır.

Kombilerin Özellikleri Nelerdir?

Kombi, birçok farklı malzemenin kullanılması sonucunda üretilen, çeşitli ortamların sıcak su ve ısınma ihtiyaçlarını karşılayan bir cihazdır. Kombilerin birçok farklı özelliği vardır. Kombi özellikleri şu şekilde sıralanabilir.

 • Kombi kullanıldığı mekanın ya da binanın hem ısınma ihtiyacını hem de sıcak su ihtiyacını karşılamaktadır.
 • Ev, Ofis ve küçük çaplı mekanlar için ideal bir iklimlendirme cihazıdır.
 • Kompakt ve ergonomik bir tasarıma sahip oldukları için eşdeğerindeki cihazlara göre daha kullanışlıdır.
 • Genellikle duvara monte edilerek kullanılmaktadır ve bu durumda kullanıldığı alanda bir daralmaya yol açmaz. Çünkü alt tarafı dolap ya da çeşitli eşyalarla doldurulabilir.
 • Sessiz bir şekilde çalıştığı için bulunan ortamdaki insanları ve diğer varlıkları rahatsız etmez
 • Bağımsız kullanım özelliği sayesinde kullandığınız miktarda ödeme yaparsınız.
 • Kombiler doğalgaz ile çalışmaktadır ve bu durumda depolama derdini ortadan kaldırır.
 • Merkezi ısınma sistemlerinde ısınma ihtiyacını karşılamak için kullanılan miktar ortak olarak ödenmektedir. Bu durumda bazı daireleri ve bireyleri rahatsız edebilir. Çünkü birisi yakılan miktarın evini ısıtmadığını düşünürken diğerleri çok fazla ısıttığını düşünebilir. Bu durumda ısınma giderlerinin eşit şekilde ödenmesinin zora girmesine neden olabilir.
 • Kombi sistemiyle ısınma ihtiyacını gideren bireyler dairelerinde birkaç odayı ya da odaların tamamını açabilirler. Bu durum kişiye özel olduğu için diğer ısınma şekillerine karşı bireylere daha da kolaylık sağlamaktadır.

Yukarıda bahsedilen kombi özelliklerine ek olarak birçok farklı konuda bilgi alabilmek için İstanbul Kombi Sultan Isı firmamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kombi Çeşitleri Nelerdir?

Doğalgaz sayesinde çeşitli mekanların ve ortamların ısınma ve sıcak su ihtiyacını karşılayan Kombi, bireysel bir ısıtma sistemidir. Doğalgaz yakımı sonucunda bulunduğu ortamının ısınma ve sıcak su ihtiyacını karşılamaktadır. Bu sayede kullanıldığında artık bırakmaz, kül ortaya çıkarmaz ve duman gibi bir sorun ortaya çıkmaz.

Isınma ve sıcak su ihtiyacını karşılamaya yardımcı olan ve bireysel ısınma sitemi olarak kullanılan kombilerin birçok farklı çeşidi vardır. Kombi Çeşitleri şunlardır.

 • Bacalı Kombiler
 • Hermetik Kombiler
 • Baca Fanlı ( Yarı Hermetik) Kombiler
 • Yoğuşmalı Kombiler

Kombi çeşitleri ve İstanbul Kombi hakkındaki tüm ayrıntılı bilgileri öğrenebilmek için Sultan Isı işyerimizi ziyaret edebilirsiniz. Bünyemizde görev alan teknik ekiplerimiz ve uzman servis elemanlarımız sizlere kombi fiyatları, kombi çeşitleri, kombi markaları ve kombi sistemi gibi kombiler hakkındaki tüm ayrıntılı bilgiler hakkında sizlere yardımcı olacaklardır.

Kombiler Hangi Parçalardan Oluşmaktadır?

Ev ya da işyerlerinizin ısınma ve sıcak su ihtiyacını karşılamak için kullanacağınız kombiler, pompa, genleşme tankı, eşanjör, boyler, termostat, Kontrol panosu gibi birçok farklı zorunlu sistem ve emniyet sistemi gibi çeşitli ekipmanlardan oluşmaktadır.

İstanbul Kombi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İstanbul Kombi alımında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar yer almaktadır. Kombi seçiminde dikkat edilmesi gereken hususları şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Kombinin kapasitesi oldukça önemlidir.
 • Kombinin veriminin yüksek olması gerekir.
 • Alacağınız kombinin TSE, CE ve ISO 9002 Sertifikalarına sahip olmasına özen göstermelisiniz.
 • Yakıtta tasarruf sağlaması gerekir.
 • Servis kalitesi oldukça önemlidir. Çünkü kombilerin bakımı, hem ısınma ihtiyacını tam karşılamak hem de yakıttan tasarruf sağlamak için oldukça önemlidir. Bu nedenle Sulta Isı firmamızı tercih edebilirsiniz.

Ayrıca Kontrol Edin

Doğalgaz Sobası Nedir? Doğalgaz Sobası Fiyatları Ne Kadar?

Doğalgaz sobası, eskiden evlerde ısınma ihtiyacını karşılamak için kullanılan bir sobadır. Doğalgaz sobası, doğalgaz sobası çeşitleri ve doğalgaz sobası fiyatları hakkındaki ayrıntılı bilgilere makalemizden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir